Fotograf Warszawa, Fotograf Żuromin, Fotograf Mława, Fotografia ślubna, Fotograf ślubny Warszawa, Fotograf ślubny Żuromin, Fotograf na wesele, Fotografia weselna, ślubne inspiracje, wesele Warszawa, Ślub Warszawa, Wesele Żuromin, Ślub Żuromin, Fotograf Sierpc, Fotograf Płock, Fotograf Siedlce, Fotograf Wyszków, Fotografia z drona, sesja ślubna, Sesja plenerowa, fotografia okolicznościowa, fotografowanie wesele, wesele boho, wesele glamour, wesele rustykalne, reportaż ślubny, fotograf ślubny cena, fotograf ślubny Żuromin cena, fotograf cena, fotobudka, fotobudka na wesele, fotobudka w przyczepie, fotograf mazowieckie, fotograf kujawsko pomorskie, fotografia mazowieckie, fotograf Olsztyn, Fotograf na wesele mazowieckie

Pozowanie
U wielu w tym miejscu pojawia się blady strach. „Przecież ja nie umiem pozować!” nic bardziej mylnego! Na początku wszyscy są nieco onieśmieleni, skrepowani, lecz z każdą minuta pojawia się luz i naturalność. Gdy się poznajemy, rozmawiamy i robimy zdjęcia, wtedy widać jak ustawianie się w różnych pozach przychodzi samo.
Będąc sobą, zachowując się w sposób naturalny, pozuje się najlepiej! 

Mam nadzieję, że chociaż trochę przybliżyłem Wam jak powinno wyglądać dobre przygotowanie się do sesji zdjęciowej. To przecież nic strasznego. Nikt nie wymaga od Was godzin spędzonych przed lustrem na ćwiczeniu różnych póz. To ma być dobra zabawa, której efektem będą wspomnienia na całe życie!

 

Do zobaczenia przed obiektywem!

Twarz/makijaż.
To bardzo trudny temat, lecz podstawą jest brak zmęczenia.
Dzień przed sesją dobrze się wyśpij, unikaj alkoholu i intensywnych treningów. Brak sił i zmęczenie widać na zdjęciach, a dobry makijaż może sobie z tym nie poradzić. 

W kwestii makijażu występują podobne zasady jak w przypadku ubioru. Macie czuć się dobrze! Ale… nie wolno przesadzać. Makijaż, który idealnie wpisze się w naturalną sesje zdjęciową to taki, który będzie unikał mocnych kolorów. Niebieskie lub zielone powieki wyglądają dużo gorzej od odcieni beżu, złota i brązu. 

Pod tym względem mężczyźni mają trochę łatwiej. Należy jednak pamiętać, że golenie się godzinę przed sesją jest ryzykowne. Komfort pracy modela znacznie spada, gdy z tyłu głowy pojawiają się myśli o małych zacięciach i tworzących się strupkach. 

 

Wybór miejsca. 
Miejsc, w których można wykonać sesje jest wiele. W lesie, nad jeziorem, w starym dworku, pięknym pałacu czy w centrum miasta. To wszystko zależy od Was. Jaki klimat zdjęć Wam
się najbardziej podoba, gdzie czulibyście się dobrze. Każda lokalizacja ma w sobie coś wyjątkowego, magicznego.
Należy jednak odpowiednio ją dobrać do Was i klimatu sesji jaki chcemy zachować. Jeśli nie macie pomysłu, zapytajcie mnie. Porozmawiamy i na pewno wybierzemy coś, co skradnie Wasze serca. 

 

Dodatki i akcesoria. 
Dodatki i akcesoria to świetna sprawa, żeby uatrakcyjnić Wasze fotografie. Koce, kosze czy girlandy potrafią dodać charakteru każdej fotografii. Pamiętajcie jednak, że to Wy jesteście modelami, a pozostałe rzeczy to tylko DODATKI. 

Jak mam się ubrać?
Wszystko zależy od rodzaju sesji jaką będziemy wykonywać. Jeśli to będzie sesja poślubna to nie mamy dużego pola do popisu. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku sesji narzeczeńskich, rodzinnych lub indywidualnych. Podstawą jest swoboda. Ubierz się tak,
aby było Ci wygodnie. Nie możesz czuć się skrępowany swoim ubiorem. To co masz na sobie nie może ograniczać Twoich ruchów. Nie lubię ingerować w to, co moi modele zakładają na sesje, lecz jest kilka rzeczy, którymi muszę się z Wami podzielić. 


Starajcie się unikać intensywnych kolorów. Czerwony, niebieski czy zielony bardzo skutecznie odwraca uwagę od Waszych twarzy.
Najlepiej sprawdza się jasne, pastelowe kolory. Klasycznie – biały, odcienie beżu i czerń to moje osobiste TOP. 
Jeśli wybieracie się na sesje w parach, pamiętajcie o spójności. Odpowiednio dobrana garderoba świetnie będzie wyglądała i nada zdjęciom niepowtarzalnego klimatu. 

 

Unikaj nadruków oraz błyszczących ozdób. To kolejne elementy,
które odwracają uwagę od Was i robią wszystko by wyjść na pierwszy plan. 

Bardzo lubię delikatne, subtelne sesje, lecz to Wy najlepiej wiecie jacy jesteście i jaki styl do Was pasuje. Jeśli słuchacie Rocka czy Metalu to skórzane kurtki świetnie będą pasowały do klimatu Waszych zdjęć. Jestem otwarty na propozycje, a z każdej sesji czerpię wiedzę, którą będę się z Wami dzielił. 

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej ?

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej ?

Sesje zdjęciowe cieszą się coraz większą popularnością. Dobre zdjęcia to pamiątka na lata, do której wszyscy będziemy chętnie wracać. Uczestniczyłeś już w sesji zdjęciowej? Jeśli tak to super! Jeśli nie, to jeszcze lepiej! Ten tekst pokaże Ci, że nie taki diabeł straszny. Pamiętaj, że zawsze służę pomocą. Zaufaj mi, a efekty zobaczysz gołym okiem. 

Dobre samopoczucie.

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej? To pytanie jest chyba najczęściej powtarzanym w głowach przyszłych modeli. Najważniejsze jest dobre samopoczucie, swoboda i bycie sobą.
To ma być dla Ciebie przyjemność
i miło spędzony czas. Doświadczenie, które zapamiętasz na długo.
Często powtarzam, że na sukces sesji zdjęciowej składa się 50% wkładu modeli, a 50% wkładu fotografa. Reszta to dodatki, detale, które jedynie mogą dodać wyjątkowego klimatu naszym zdjęciom. 
Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, że sesja zdjęciowa
to przyjemnie spędzony czas który zaowocuje pięknymi wspomnieniami. 


Bądź sobą!

Fotografia bardzo ceni sobie naturalność. Dlatego bądź sobą,
nie udawaj kogoś, kim nie jesteś,
a efekty przyjdą same.
Stres, zdenerwowanie, złość, to wszystko widać na fotografiach. Tłumienie emocji
nie pomaga. Jeśli czujesz się niekomfortowo, powiedz mi o tym. Często bywa tak, że krótka rozmowa jest
w stanie rozładować złe emocje.
Na pierwszym miejscu stawiam autentyczność, dlatego podczas sesji zachowuj się naturalnie bądź uśmiechnięty/ta, a resztę pozostaw
w moich rękach. 


 

15 marca 2023

Jak przygotowac sie do sesji zdjeciowej